Opinie o Nas
   × 

Okulary Esprit

Brak produktów spełniających zadane kryteria.

ESPRIT

Jedną z najbardziej znanych modowych marek jest Esprit – firma z wieloletnią tradycją, która oprócz sprzedaży i projektowania ubrań, trudni się również produkowaniem dodatków do nich, takich jak ekskluzywne okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne.

Opis firmy

Firma Esprit powstała w 1968 roku jako firma odzieżowa. Założyła ją Susie Russel wraz z mężem Douglasem Tompkinsem w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Pomysł na firmę Esprit narodził się z potrzeby założycielki, która chciała przenieść choć namiastkę europejskiej mody na grunt amerykański. Początkowo wydawało się, że firma nie odniesie sukcesu, ale po latach śmiało można powiedzieć, że Esprit to marka sama w sobie i jest ona najprężniej działającą firmą na rynku odzieżowym całego świata. Dziś Esprit zatrudnia około 15 tys. pracowników na całym świecie, zaś sklepy tej marki otwarte są w 40 krajach. Łącznie szacuje się, że firma ma około 770 sklepów na wszystkich kontynentach.

Firma Esprit jest zarządzana z Niemiec, dokładnie z miejscowości Ratingen oraz z Hong Kongu, z miasta Kwoloon.

Atrybuty firmy

Esprit produkuje odzież damską w kilku różnych liniach stylistycznych. Są to ubrania eleganckie, codzienne i sportowe. Jest to też marka ubrań męskich i dziecięcych, oraz strojów dla sportowców. W asortymencie firmy Esprit ponadto znajdziemy liczne akcesoria, w tym stylowe okulary przeciwsłoneczne Esprit.

Firma mocno angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska. Projektuje ubrania i akcesoria z ekologicznych materiałów. Esprit bierze też aktywny udział w protestach przeciwko wycinaniu równikowych lasów deszczowych. Wspiera też rozwój społeczeństw, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy.