Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

okulary dla kierowców


Komfort i wygoda to jedne z ważniejszych aspektów podczas prowadzenia samochodu. Okulary dla kierowców nie powinny ograniczać pola widzenia, więc zaleca się wybór okularów o większych soczewkach oraz niezbyt zabudowanych zausznikach. Dodatkowo należy je dopasować tak, aby z jednej strony nie zsuwały się z nosa, z drugiej natomiast nie uwierały w okolicach zauszników czy nosków. Dla kierowców z wadą wzroku ważny jest również kolor soczewek. Dla krótkowidzów zaleca się wybór filtrów, które preferują fale dłuższe, czyli brązowych. U dalekowidzów sprawdzą się soczewki szarozielone.OCHRONA UV

Podczas jazdy samochodem bardzo istotna jest ochrona oczu przed nadmiernym światłem. Taką ochronę zapewniają okulary z filtrem UV. Filtr UV 400 zapewnia 100% ochrony przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Dodatkowo każde okulary posiadają inny stopień zaciemnienia (od 0 do 4). Do jazdy samochodem sugerowane są okulary z filtrami kategorii 2 lub 3, natomiast najciemniejsze filtry 4 kategorii są zabronione. Należy pamiętać, że tanie okulary z barwionymi soczewkami, które nie posiadają w rzeczywistości filtra UV mogą zaszkodzić naszym oczom, doprowadzając do rozszerzonych źrenic zbyt dużo światła.

ochrona UV - okulary dla kierowcy
okulary dla kierowców z antyrefleksem

POWŁOKA ANTYREFLEKSYJNA

Dzięki zastosowaniu w okularach powłoki antyrefleksyjnej eliminowane są uciążliwe odblaski światła pojawiające się na powierzchni jezdni, które oślepiają kierowcę w trakcie jazdy. Dodatkowo obraz jest bardziej wyraźny i kontrastowy, dzięki czemu oczy są mniej przemęczone. Właśnie dlatego powłoka AR powinna się znaleźć w okularach każdego kierowcy.

POWŁOKA POLARYZACYJNA

Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem warto pamiętać o polaryzacji. Dzięki niej osiągamy zwiększony komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Redukuje ona bowiem odbicia światła powstające na szybie i drodze. Powłoka polaryzacyjna dodatkowo podnosi kontrast, polepsza widzenie kolorów oraz w pełni chroni nasze oczy przed promieniowaniem UVA i UVB, dzięki czemu takie okulary przeciwsłoneczne staną się w pełni komfortowe dla kierowców. Do jazdy samochodem zaleca się wybór soczewek polaryzacyjnych w kolorze szarym, gdyż nie powodują zniekształcenia kolorów i dają stonowany obraz zarówno w delikatnym świetle dziennym, jak i mocnym słońcu.

okulary polaryzacyjne dla kierowców
okulary dla kierowców do jazdy nocą
POWŁOKA BLUE BLOCKER

Dla kierowców, którzy często podróżują w nocy lub w ciężkich warunkach atmosferycznych najlepszym wyborem będą okulary z powłoką Blue Blocker. Soczewki wyposażone w tę powłokę mają delikatnie żółte zabarwienie, dzięki czemu widziany obraz jest rozjaśniony. Takie rozwiązanie w okularach do jazdy nocą zapewnia lepszy kontrast oraz większą przejrzystość obrazu. Co ważne powłoka Blue Blocker eliminuje refleksy światła, dzięki czemu oświetlenie na drodze jest mniej drażniące podczas nocnej jazdy. Oczy mniej się męczą, przez co podróż jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

nasze propozycje okularów dla kierowcy