Opinie o Nas

Okulary Carrera

19 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Siatka  Lista 

19 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący

Siatka  Lista 

Carrera

Ponad pół wieku istnienia marki Carrera na rynku modowym sprawiło, że myślenie dziś o tej marce jako synonimie zaawansowanej technologii, nowoczesności, bezpieczeństwa i design jest oczywistością.

Opis firmy

Firma Carrera powstała w 1956 roku w Austrii, choć swą nazwę zawdzięcza odbywającemu się w tamtych czasach na terenie Meksyku wyścigowi samochodowemu Carrera Panamericana. Firma od początku wyspecjalizowała się w produkcji sportowych okularów przeciwsłonecznych, w szczególności przeznaczonych do sportów zimowych oraz motorowych. W latach 90. Carrera została przejęta przez dom modowy Safilo, co tchnęło w markę nowy dynamizm. Produkty firmy zostały wówczas podzielone na dwie zasadnicze kategorie. Z jednej strony na okulary i kaski – łączące w sobie innowacje z klasycznym stylem sportowym. Z drugiej na lifestylowy asortyment, odwołujący się swym designem do różnych styli i trendów modowych.

Atrybuty firmy

Okulary przeciwsłoneczne Carrera doskonale nadają się na dla osób preferujących aktywny styl życia. To także wyśmienita propozycja dla indywidualistów, ceniących unikatowość i awangardowość designu, a jednocześnie śmiało podążających za modowymi trendami. Okulary przeciwsłoneczne Carrera charakteryzują się lekkością, elastycznością, a jednocześnie słyną z trwałości. Zawdzięczają to między innymi Optylowi - niezwykle lekkiemu i solidnemu rodzajowi plastiku, opatentowanemu przez firmę w latach sześćdziesiątych. Dodatkowo specjalna powłoka na szkłach zapewnia okularom Carrera najwyższą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.