Opinie o Nas
   × 

Okulary Boss Orange

Brak produktów spełniających zadane kryteria.

BOSS ORANGE

Hugo Boss to dziś symbol najwyższej jakości oraz jedna z najbardziej luksusowych marek produkujących odzież, perfumy oraz inne akcesoria, jak chociażby okulary Hugo Boss Orange.

Opis firmy

Na marce Hugo Boss kładzie się jednak cień historii, z III Rzeszą w tle. Pierwsze próby rozkręcenia odzieżowego biznesu przez Ferdinanda Hugo Bossa przypadają na lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Rok 1930 i Wielki Kryzys doprowadza jednak początkujące przedsiębiorstwo do ruiny. Boss jednak wraca, ale już w zupełnie nowych realiach politycznych. Rozwija skrzydła jako dostarczyciel eleganckiej odzieży dla elitarnych jednostek nazistowskich jak SS, SA czy Hitler Jugend. Po wojnie firma zostaje ukarana za współpracę z reżimem karą grzywny.

Firma nie ucieka dziś od tego trudnego tematu. Na stronie internetowej publikuje przeprosiny. Podjęła też współpracę z jednym z niemieckich historyków, który popełnił dość krytyczną, opartą o analizę dostępnych źródeł biografię Hugo Bossa, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej, mocno kontrowersyjnej fazy rozwoju firmy.

Atrybuty firmy

Na początku lat siedemdziesiątych rozpoczął się proces podziału marki na linie. Jedną z nich okazała się Boss Orange, nowoczesna, miejska linia, charakteryzująca się żywymi, jasnymi barwami oraz świeżą, luźniejszą formą. A wszystko z myślą o osobach ceniących swój własny, indywidualny styl. W gamie produktów linii są obecne okulary korekcyjne Boss Orange oraz okulary przeciwsłoneczne Boss Orange. Podobnie jak cała linia czynią one zadość świeżemu, lekkiemu i nowoczesnemu stylowi. Niektóre okulary Boss Orange są więc prowokacyjne w swym wyrazie, niejednokrotnie inspirowane klimatami bohemy. Ciekawe kombinacje kolorystyczne, nawiązania w klimacie vintage oraz dbałość o wykończenie detali, to także cechy wyróżniające okulary Boss Orange.