Płyny i Krople: 2+1

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Płyny pielęgnacyjne i krople do oczu

Soczewki kontaktowe to dla wielu z nas sposób na skorygowanie wad wzroku, dla innych to zmiana stylu - jak w przypadku kolorowych soczewek - lub kwestia wygody. Z jakichkolwiek powodów decydujemy się na to rozwiązanie, musimy pamiętać o jednym. O pielęgnacji.

Odpowiednie dbanie o soczewki to sposób nie tylko na utrzymanie ich w dobrej kondycji, ale przede wszystkim na zapewnienie swoim oczom bezpieczeństwa. Powstający na powierzchni soczewek osad białkowy, a także zbierające się na niej bakterie, mogą powodować ogromny dyskomfort, a zbiegiem czasu przyczynić się do infekcji oka. Wybranie płynu pielęgnacyjnego jest zatem koniecznością.

Zalety stosowania płynów pielęgnacyjnych

Na rynku znajdziemy naprawdę wiele płynów, które pozwolą nam zadbać o kondycję soczewek. Warto zatem uważnie przyjrzeć się ich składowi. Dla osób wrażliwych najlepszym wyborem będzie płyn o prostym składzie, w którym znajdziemy zarówno środki czyszczące, jak i pielęgnujące oko. Clean Active Premium zawiera PHMB i polikwaternium, które odpowiadają za oczyszczenie soczewki oraz hialuronian sodu, który ma za zadanie nawilżyć oko.

Zalety stosowania płynów pielęgnacyjnych

Oczyszczanie soczewek to jednak nie wszystko. Musimy także pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji samego oka. Owszem, soczewki kontaktowe tworzone są z materiałów, które z łatwością przepuszczają tlen i dbają o nawilżenie oczu, jednak dodatkowa ochrona w postaci kropli pomaga wyeliminować suchość i zmęczenie pojawiające się w trakcie dnia. Dlatego podczas zamawiania akcesoriów do soczewek kontaktowych, warto zaopatrzyć się także w te, które wspomogą bezpośrednio nasze oczy. Dobrym wyborem będą krople Clean Active Premium Drops bądź blink contacts®. Są przeznaczone dla użytkowników soczewek, a zatem nie wymagają wyciągania ich przed zastosowaniem kropli.