Okulary Carrera

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne Carrera

Ponad pół wieku istnienia marki Carrera na rynku modowym sprawiło, że myślenie dziś o tej marce jako synonimie zaawansowanej technologii, nowoczesności, bezpieczeństwa i design jest oczywistością.

Opis firmy

Firma Carrera powstała w 1956 roku w Austrii, choć swą nazwę zawdzięcza odbywającemu się w tamtych czasach na terenie Meksyku wyścigowi samochodowemu Carrera Panamericana. Firma od początku wyspecjalizowała się w produkcji sportowych okularów przeciwsłonecznych, w szczególności przeznaczonych do sportów zimowych oraz motorowych. W latach 90. Carrera została przejęta przez dom modowy Safilo, co tchnęło w markę nowy dynamizm. Produkty firmy zostały wówczas podzielone na dwie zasadnicze kategorie. Z jednej strony na okulary i kaski – łączące w sobie innowacje z klasycznym stylem sportowym. Z drugiej na lifestylowy asortyment, odwołujący się swym designem do różnych styli i trendów modowych.

Atrybuty firmy

Okulary przeciwsłoneczne Carrera doskonale nadają się na dla osób preferujących aktywny styl życia. To także wyśmienita propozycja dla indywidualistów, ceniących unikatowość i awangardowość designu, a jednocześnie śmiało podążających za modowymi trendami. Okulary przeciwsłoneczne Carrera charakteryzują się lekkością, elastycznością, a jednocześnie słyną z trwałości. Zawdzięczają to między innymi Optylowi - niezwykle lekkiemu i solidnemu rodzajowi plastiku, opatentowanemu przez firmę w latach sześćdziesiątych. Dodatkowo specjalna powłoka na szkłach zapewnia okularom Carrera najwyższą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Zobacz poszczególne okulary marki Carrera: