Okulary mogą być niezwykle ciekawym prezentem. Nie kupuje się ich często i na pewno zostaną z obdarowanym na dłużej. Wielu z nas lubi praktyczne podarunki, a okulary jak najbardziej przydadzą się w wielu sytuacjach. Zarówno dla osób potrzebujących korekcji, kierowców oraz do czytania. Przeciwsłoneczne okulary na prezent także będą świetnym pomysłem. Chronią nasze oczy przed słońcem i wiatrem, najlepsze będą okulary z odpowiednimi soczewkami, które wykorzystamy również zimą. 

Okulary na co dzień

Jeśli ktoś potrzebuje regularnej korekcji wzroku, na co dzień nosi okulary - na pewno ucieszy się z drugiej pary. Warto zwrócić uwagę na modele, które będą podobne do obecnych. Wtedy mamy większą pewność, że prezent będzie trafiony. Dobrym pomysłem jest również zakup nieco innych oprawek, bardziej ekstrawaganckich, bądź w takim kolorze, czy kształcie, który podoba się naszej bliskiej osobie.

Okulary do czytania

Często zauważamy, że nasi rodzice, dziadkowie mają problem ze swobodnym czytaniem z bliska. Nieocenioną pomocą będą dla nich okulary. Jednak trzeba pamiętać, że spełnią one swoją funkcję, dopiero kiedy będą odpowiednio dopasowane - przede wszystkim ich szkła korekcyjne. Dlatego zanim zamówisz okulary do czytania, niezbędna będzie wizyta u okulisty.

Okulary przeciwsłoneczne 

Chronią oczy nie tylko przed słońcem, ale również przed wiatrem, a nawet przed pyłami i smogiem. Jesteśmy przyzwyczajeni do noszenia okularów przeciwsłonecznych tylko latem, przy mocnym słońcu, natomiast ich pomoc dla naszego wzroku jest potrzebna przez cały rok. Okulary przeciwsłoneczne posiadają różnokolorowe soczewki, a każda z nich ma specjalne właściwości, które wspomagają nasz wzrok w trudnych warunkach. To będą dobre okulary na prezent.

Okulary dla kierowców

Kierowcy narażeni są na trudne warunki, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie robi się ciemno, a na drogach często jest mgła. Warto pamiętać, że światło słoneczne, odbijające się od jezdni bądź śniegu, jest bardzo mocne i utrudnia widoczność. Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców są niezbędne przez cały rok. Natomiast jeśli Twój bliski nosi okulary korekcyjne prowadząc samochód, warto zainteresować się, czy jego soczewki okularowe posiadają odpowiednie dla kierowców powłoki uszlachetniające. Niezwykle przydatny jest antyrefleks, który niweluje błyski świateł powstające na soczewkach.

Okulary dla dzieci

W naszym sklepie internetowym KODANO.pl znajdziesz także oprawki dla dzieci. Najmłodsi szybko rosną, są aktywni i potrzebują wytrzymałych i dopasowanych okularów. Prezenty świąteczne mogą być dobrą okazją do zakupu nowych oprawek. Młodzi ludzie zwracają szczególną uwagę na wygląd, dlatego warto zobaczyć kolekcję markowych okularów w oryginalnych kolorach.


A może zrobisz prezent dla siebie?