Skóra wokół oczu wymaga specjalnego traktowania. Przestrzegając kilku podstawowych zasad pielęgnacji sprawimy, że nasze spojrzenie będzie świeże, a skóra w okolicach oczu wypoczęta. Okolice oczu pokryte są cienką i delikatną skórą. Posiada ona mało gruczołów łojowych przez co narażona jest na przesuszanie, a to w konsekwencji prowadzi do szybszego powstawania zmarszczek mimicznych. Negatywny wpływ na skórę wokół oczu mają również czynniki zewnętrzne, takie jak tryb życia, dieta czy nieodpowiednia pielęgnacja. Jak więc o nią dbać by jak najdłużej cieszyć się młodym spojrzeniem?

Podstawowe zasady pielęgnacji okolic oczu:

1.Staranny demakijaż. Przed pójściem spać należy dokładnie zmyć makijaż. Usuwamy go za pomocą wacików i przy użyciu odpowiednich preparatów. Demakijaż wykonujemy wolno, bez zbędnego tarcia i naciągania skóry wokół oczu. Przed właściwym zmyciem makijażu należy przyłożyć wilgotny płatek kosmetyczny nasączony preparetem do demakijażu do zamkniętej powieki, aby rozpuścić składniki kosmetyków. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie dokonać demakijażu. Następnie ruchem w dół i od zewnętrznej krawędzi oka delikatnie zmywamy cały makijaż. Robimy to dokładnie, ponieważ pozostałości kosmetyku mogą powodować podrażnienia i dodatkowo wysuszać skórę wokół oczu. 2.Krem pod oczy. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików przeznaczonych do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Wybierzmy ten, który odpowiada naszym zapotrzebowaniom i jest dostosowany do wieku. Pamiętajmy, by nie używać kremu, który nakładamy na całą twarz. Aplikując odpowiedni specyfik wklepujemy go opuszkami palców podczas porannej i wieczornej pielęgnacji twarzy. Dobry krem pod oczy:
 • jest pozbawiony substancji zapachowych
 • w swoim składzie posiada filtry przeciwsłoneczne
 • jest przebadany dermatologicznie
 • posiada lekką konsystencję
 • zawiera przeciwutleniacze w postaci witaminy C i E
 • posiada właściwości nawilżające.

Ponadto:

 • Noś okulary przeciwsłoneczne. Zakładaj je za każdym razem kiedy wychodzisz z domu. Wybieraj te, które posiadają filtry UV, gdyż tylko takie okulary ochronią skórę wokół oczu, która w szczególności jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych
 • Nawilżaj - pij dużo wody, by nawodnić skórę od wewnątrz
 • Unikaj zadymionych pomieszczeń
 • Zadbaj o właściwą ilość snu
 • Odpowiednio się odżywiaj - więcej o diecie dobrej dla oczu
 • Zafunduj swojej skórze od czasu do czasu zabiegi pielęgnacyjne, w postaci maseczek pod oczy i na powieki, a także płatków kolagenowych. Dobrym rozwiązaniem będą również kompresy przygotowane ze świetlika oraz rumianku. Można skorzystać także z profesjonalnych zabiegów, które oferują gabinety kosmetyczne.

Jak zamaskować cienie pod oczami?

Sińce pod oczami najczęściej są uwarunkowane dziedzicznie. Mogą być także wynikiem nieprzespanej nocy, niezdrowego trybu życia i odżywiania lub choroby. Istnieje jednak kilka szybkich sposobów by sobie z nimi poradzić. Do domowych metod walki z cieniami należą płatki kolagenowe, plasterki ogórka, schłodzone łyżeczki przykładane w okolice oczu oraz okłady z czarnej herbaty. Z rozwiązań sklepowych, możemy zaopatrzyć się w krem rozjaśniający lub niwelujący zasinienia pod oczami. Wśród kosmetyków znajdziemy również różnego rodzaju korektory pod oczy, które pomogą nam kiedy wcześniejsze metody nie przyniosą oczekiwanego rezultatu.