Opinie o Nas
   × 

Odwiedź nas w salonie KODANO Optyk
Znajdź salon w swoim mieście

Produkty 1 do 6 z 68

Ustaw kierunek rosnący
  FILTRY
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Okulary dla sportowców – jak zadbać o wzrok przy aktywnym trybie życia?

czwartek, 9 września 2021 14:47:30 Europe/Warsaw

okulary dla sportowcówUprawianie sportu przy problemach z niewyraźnym widzeniem? Bardzo trudne. Tak, jak czerpanie przyjemności z aktywności fizycznej, kiedy drażni zbyt mocne słońce, owady, pyłki, chlor czy palce współzawodników. W takich sytuacjach ratunkiem są okulary sportowe.


Okulary fotochromowe – czym są i kto powinien je nosić?

wtorek, 27 lipca 2021 13:33:31 Europe/Warsaw

okulary fotochromoweKupując okulary przeciwsłoneczne, chcemy, by okulary stały się wyjątkowym dodatkiem, który podkreśli nasz styl i poczucie estetyki. Jednak bardzo ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Chcesz zapewnić wzrokowi najlepsze zabezpieczenie przed słońcem? Zatem koniecznie poznaj okulary fotochromowe.


Dlaczego warto mieć więcej niż jedną parę okularów?

wtorek, 17 listopada 2020 10:56:25 Europe/Warsaw

okulary na zapas Plastikowe czy metalowe? Prostokątne, okrągłe czy kocie? Eleganckie, casualowe, sportowe czy na spotkanie biznesowe? To jedne z licznych pytań, które zadajemy sobie podczas wyboru opraw okularowych. Czy zawsze udaje nam się znaleźć złoty środek? Dlaczego warto być posiadaczem więcej niż jednej pary okularów?

Jak czytać receptę od okulisty?

poniedziałek, 28 października 2019 11:16:13 Europe/Warsaw

recepta okularowaW zasadzie wszystkie wizyty u okulisty, w trakcie których lekarz rozpoznał wadę wzroku, kończą się otrzymaniem recepty - kawałka papieru z danymi, które dla pacjenta mogą wydać się mocno tajemnicze. Dziś rozwiewamy ten sekret – tłumaczymy jak czytać receptę od okulisty i co właściwie oznaczają wypisane tam parametry.

Kiedy wymienić szkła w okularach?

środa, 16 października 2019 15:13:10 Europe/Warsaw

wymiana szkieł w okularach Na pytanie, kiedy wymienić szkła w okularach nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Eksperci podkreślają jednak, że w nowe soczewki najlepiej inwestować nie rzadziej jak raz na 2-3 lata. Dlaczego? Otóż nie jest możliwym stuprocentowe zabezpieczenie szkieł przed mikrouszkodzeniami, zarysowaniami czy zniekształceniami. Nawet najlepiej traktowane soczewki utracą w końcu swoje początkowe właściwości.

Blue Blocker, powłoka polaryzacyjna i antyrefleks - co je łączy?

wtorek, 8 października 2019 15:28:31 Europe/Warsaw

Co łączy powłokę polaryzacyjną, antyrefleks i tzw. Blue Blocker? Spieszymy z odpowiedzią. Wszystkie te warstwy chronią oczy przed szkodliwym działaniem światła. Pierwsza z nich – polaryzacja – eliminuje działanie światła odbitego, z którym mamy do czynienia każdego słonecznego dnia. Antyrefleks z kolei chroni przed sztucznymi refleksami światła obecnymi zwłaszcza nocą. Wreszcie, Blue Blocker zwiększa kontrast, znacząco poprawiając widoczność.


 

Produkty 1 do 6 z 68

Ustaw kierunek rosnący
  FILTRY
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5