Soczewki Biofinity

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę

Soczewki miesięczne Biofinity

Producenci soczewek kontaktowych starają się dostosować ich parametry do indywidualnych wymagań samych klientów, użytkujących na co dzień ich produkty. Trzeba powiedzieć, że opracowanie nowoczesnych materiałów do produkcji soczewek, wymaga dużego zaangażowania specjalistów z różnych dziedzin nauki. Ich wielomiesięczna, a nawet wieloletnia praca zawodowa w przypadku Cooper Vision, dała wymierne rezultaty. Mowa tu o stworzeniu soczewek Biofinity.

Opis soczewek Biofinity

Soczewki Biofinity zostały wyprodukowane i opatentowane przez firmę Cooper Vision. Warto podkreślić, że soczewka Biofinity to nowoczesna miękka soczewka kontaktowa III generacji, posiadająca niezwykłe właściwości. Zbudowano ją z silikonowo-hydrożelowego materiału AQUAFORM, który powoduje, że oko jest dobrze nawodnione i dotlenione podczas stosowania soczewek Biofinity. Materiał AQUAFORM nie posiada żadnych dodatków, powłok czy środków zwilżających. Jest jednorodny w całej masie soczewki i naturalnie oddycha. Cechą charakterystyczną soczewek Biofinity jest to, że zapewniają duży komfort noszenia, poprawiają widzenie i optymalnie dopasowują się do kształtu oka każdego użytkownika. Dzięki wysokiej przepuszczalności tlenowej i wysokiemu uwodnieniu są obecnie najlepszymi soczewkami kontaktowymi, jakie są dostępne na naszym rynku okulistycznym.

Soczewki Biofinity mają opatentowany, okrągły kształt krawędzi soczewki, dzięki czemu zmniejszają oddziaływanie na spojówkę oka użytkownika. Mają również zwiększoną odporność na wysychanie. Soczewki Biofinity są soczewkami przedłużonego noszenia, co oznacza, że równie dobrze można je nosić przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Dla kogo soczewki Biofinity?

Soczewki Biofinity są asferyczne, dlatego też zapewniają lepszą ostrość widzenia, lepszy kontrast, a także dobre widzenie zarówno przy astygmatyzmie, jak i prezbiopii. Są one polecane dla wszystkich osób mających wady wzroku, dla których okulary tradycyjne nie są najlepszym rozwiązaniem. Soczewki Biofinity będą odpowiednim wyborem dla osób zmagających się ze starczowzrocznością, astygmatyzmem, krótkowidzów i dalekowidzów. Z uwagi na optymalną, tylną powierzchnię soczewki, jest ona idealnie dopasowana do zdecydowanej większości użytkowników. Soczewki Biofinity są polecane dla osób z zaburzeniami filmu łzowego, ponieważ nie ulegają zbyt szybkiemu wysuszeniu.

Soczewki Biofinity dodatkowo będą najlepszym wyborem dla tych osób, które chcą nosić soczewki przez całą dobę, zgodnie z zaleceniami okulisty kontaktologa.

Jakie są rodzaje soczewek Biofinity?

 • Sferyczne i asferyczne soczewki Biofinity
  • Biofinity® - nowoczesne soczewki kontaktowe, które cechują się najwyższej jakości substancjami nawilżającymi, oraz wysoką przepuszczalnością tlenową. Noszenie tych soczewek pomoże Ci skutecznie zahamować rozwój posiadanej wady wzroku oraz zapewni Ci doskonałe widzenie w każdych warunkach. Produkt jest dostępny zarówno w mocach ujemnych, jak i w dodatnich. Jest to także wybór idealny dla alergików.
  • Biofinity® XR - soczewki kontaktowe dedykowane dla osób zmagających się z wadą krótkowzroczności lub nadwzroczności. Z powodzeniem pozwolą Ci widzieć ostro i wyraźnie w wysokiej rozdzielczości niezależnie od warunków otoczenia. Produkt cechuje się optymalnym poziomem nawilżenia oraz posiada zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu jego użytkowanie jest wysoce komfortowe, a Twoje oczy świeże i wolne od podrażnień.
  • Biofinity Energys - innowacyjne szkła kontaktowe, które cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz optymalną przepuszczalnością tlenową, co sprawia, że Twoje oczy są odpowiednio nawilżone i wolne od wysychania i podrażnień. Innowacyjny kształt soczewek pozwala na wyeliminowanie niepożądanego tarcia na linii powieka - soczewka, dzięki czemu wystąpienie infekcji i podrażnień jest zmniejszone do minimum. Produkt wyposażono ponadto w dodatkowy system stabilizujący, dzięki czemu soczewki nie wypadają oraz nie podwijają się.
 • Toryczne soczewki Biofinity
  • Biofinity® Toric - toryczne soczewki kontaktowe, dedykowane astygmatykom, które pozwolą Ci skutecznie walczyć z posiadaną wadą wzroku. Produkt zapewni Ci maksymalny stopień nawilżenia i komfortu oraz pozwoli wyraźnie widzieć w każdych warunkach. Soczewki wyposażono w dodatkowy system stabilizujący, a w ich produkcji zastosowano innowacyjny materiał, dzięki czemu są jedwabiście miękkie i aksamitne, co przekłada się na wygodę ich użytkowania.
  • Biofinity® Toric XR - soczewki toryczne, dedykowane astygmatykom zmagającym się z wysokimi wadami wzroku. Cechują się wysokim poziomem nawilżenia oraz optymalną przepuszczalnością tlenową, oraz gwarantują perfekcyjne widzenie w każdej sytuacji, bez szumów i refleksów. Produkt ten wzbogacono także o dodatkowy system stabilizacji, dzięki czemu soczewki nie wypadają i nie podwijają się, zachowując maksymalną stabilność.
 • Progresywne soczewki Biofinity
  • Biofinity® Multifocal - nowoczesne soczewki multifokalne stworzone w celu korekcji wady prezbiopii. Innowacyjna technologia Balanced Progressive, którą zastosowano w ich tworzeniu, umożliwi Ci doskonałe widzenie i ostrość obrazu we wszystkich odległościach, w dali, oraz w bliży. Soczewki ponadto zagwarantują Twoim oczom wysoki poziom nawilżenia, niwelując niechciane wysychanie i podrażnienia.

Markowe soczewki Biofinity

Miesięczne soczewki Biofinity znajdujące się w ofercie sklepu Kodano.pl to najwyższej jakości produkty markowe, stworzone przez CooperVision, firmę optyczną o światowym uznaniu. Zobacz także inne produkty tej firmy: