Biofinity® Toric Multifocal typ D 3 szt.

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Dostępność:

do 35 dni roboczych

Ilość w opakowaniu:

3 sztuki

Nasza cena:

268,99 zł
Kupując więcej oszczędzasz!
Nie masz recepty? Umów się na badanie wzroku. Zarezerwuj wizytę
Zadzwoń i zamów: (+48 12) 371 10 41

Soczewki Biofinity® Toric Multifocal typ D to innowacyjny produkt cenionej marki CooperVision. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku jednoczesne uwzględnienie potrzeb astygmatyków oraz osób z prezbiopią.

 
Przeznaczone dla astygmatyków i osób starszych - rozwiązanie dla osób odczuwających dolegliwości związane z prezbiopią, dotykające osoby po 40 roku życia.
Wygodny tryb miesięcznej wymiany - uznawany bardzo często za najbardziej optymalny, szczególnie dla osób preferujących aktywny styl życia, korzystających na co dzień z soczewek kontaktowych.
Technologia Optimized Toric Lens Geometry® - odpowiada za idealną ostrość widzenia i stabilne dopasowanie soczewek do budowy oka.
Technologia Balanced Progressive™ - uwzględnia wiele stref korekcji wzroku, co gwarantuje wyraźne widzenie z każdej odległości, zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami użytkownika soczewek.
Technologia Aquaform® - Biofinity Toric Multifocal typ D
Technologia Aquaform® - odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia, zapewniając przy tym bardzo dobrą przepuszczalność tlenu.
Soczewki dla oka dominującego - stosowane zwykle do korygowania wzroku do dali, co wpływa na jeszcze większą funkcjonalność soczewek progresywnych.
 

Charakterystyka progresywnych soczewek Biofinity® Toric Multifocal:

 

Dzięki zastosowaniu soczewek Biofinity® Toric Multifocal zarówno obraz widziany z bliska, jak i daleka jest tak samo wyraźny. Takie właściwości soczewek kontaktowych zapobiegają zmęczeniu oczu, a tym samym przyczyniają się do większej satysfakcji podczas rozmaitych aktywności podejmowanych w ciągu dnia. Szybko można się przekonać, że tego rodzaju poziom komfortu w korzystny sposób rzutuje na wszystkie obszary codziennego funkcjonowania. Silikonowo-hydrożelowe soczewki są bardzo łatwe w aplikacji, co dodatkowo zachęca do wyboru tej metody korekcji wzroku.

Technologia Optimized Toric Lens Geometry® to rozwiązanie wprost stworzone dla astygmatyków - specjalna konstrukcja soczewek Biofinity® Toric Multifocal zapewnia bezproblemowe i stabilne dopasowanie do każdego oka. Perfekcyjnie opracowana geometria soczewki torycznej dostosowana jest do nieregularnej budowy oka u astygmatyków, co pozwala w pełni cieszyć się wyraźnym widzeniem, niezależnie od okoliczności. Unikalna krzywizna tylnej powierzchni soczewki również przy mruganiu zapewnia maksymalny komfort.

Wielostrefowa konstrukcja określana technologią Balanced Progressive™ umożliwia płynne przejście z mocy przeznaczonych do bliży, poprzez widzenie na odległości pośrednie, aż po widzenie dalekie. W tej kwestii soczewki multifokalne mają zdecydowaną przewagę nad standardowymi soczewkami dwuogniskowymi stosowanymi w okularach, gdzie granica między bliżą i dalą jest wyraźnie zaznaczona.

Soczewki Biofinity® Toric Multifocal to bardzo dobry wybór dla osób narażonych na dolegliwości związane z suchością oczu - za sprawą technologii Aquaform® oczy zawsze są bardzo dobrze nawilżone, co zapewnia wysoki komfort użytkowania i zdrowy wygląd oczu. Dzięki takim parametrom soczewki nie tylko zapewniają błyskawiczną aplikację, ale są też niewyczuwalne dla oczu, co gwarantuje wysoki komfort, nawet przy całodziennym stosowaniu.

Soczewki Biofinity® Toric Multifocal typ D dedykowane są dla oka dominującego – wiodącego, które jako pierwsze odczytuje widziany obraz i przetwarza informacje. Stosowanie soczewek kontaktowych o różnych mocach optycznych, dopasowanych idealnie do predyspozycji oka dominującego oraz wspierającego bardzo dobrze sprawdza się przy korekcji prezbiopii. Dlaczego? Dzięki starannie dobranym soczewkom oczy naturalnie dostosowują się do okoliczności - przy spoglądaniu na dalekie lub bliskie odległości, a to gwarantuje nieoceniony komfort podczas pracy oraz innych czynności wykonywanych w ciągu dnia.

 

Dla kogo soczewki Biofinity® Toric Multifocal?

 

Progresywne soczewki marki CooperVision dedykowane są dla osób nieuznających kompromisów i poszukujących najlepszych rozwiązań - takich, które decydują o wygodzie i znakomitej jakości widzenia w każdej sytuacji. Śmiało można powiedzieć, że producentowi udało się spełnić oczekiwania wymagających użytkowników.

Soczewki Biofinity® Toric Multifocal przeznaczone są dla osób z astygmatyzmem i prezbiopią, dostępne są w szerokim zakresie mocy sferycznej: od -10,00 do +10,00 D oraz mocy cylindrycznej: od -0,75 do -5,75 D. Miesięczny tryb wymiany stanowi dla wielu osób najdogodniejsze rozwiązanie, również z uwagi na bardziej korzystną cenę soczewek. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach higieny i stosowaniu płynu pielęgnacyjnego, aby korzystać na co dzień z wszystkich zalet i właściwości soczewek kontaktowych.

W ofercie producenta dostępne są także soczewki Proclear Multifocal Toric, które stanowią alternatywę dla Biofinity® Toric Multifocal – oba rodzaje soczewek zaprojektowane zostały z myślą o specyficznych potrzebach astygmatyków i osób z prezbiopią.

 

Parametry soczewek Biofinity® Toric Multifocal:

 
Kategoria Soczewki miesięczne
Soczewki całodobowe
Soczewki toryczne progresywne
Marka Biofinity
Producent COOPER VISION
Moc sferyczna -10,00 do -6,00 D (co 0,50 D)
-6,00 do +6,00 D (co 0,25 D)
+6,00 do +10,00 D (co 0,50 D)
Cylinder -0,75; -1,25; -1,75; -2,25; -2,75; -3,25; -3,75; -4,25; -4,75; -5,25, -5,75
5° do 180° (co 5°)
Addycja +1,0; +1,5; +2,0; +2,5
Krzywizna 8,7
Średnica 14,5
Dk/t 116 x 10-9
Uwodnienie 48%
Materiał Comfilcon A
Technologia Optimized Toric Lens Geometry, Balanced Progressive Technology, Aquaform Comfort Science™
Zastosowanie Dla oka dominującego
 

Zobacz także soczewki Biofinity® Toric Multifocal dla oka niedominującego:

Więcej informacji
ProducentCOOPER VISION
MarkaBiofinity
Ilość w opakowaniu3 sztuki
Dostępnośćdo 35 dni roboczych